Литва нагадала Україні про звільнення Тимошенко

Ольга Бондаренко
16 червня 2013р. 15:12

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкевічюс нагадав, що від вирішення справи екс-прем'єра Юлії Тимошенко залежить ставлення деяких країн ЄС до підписання Угоди про асоціацію з Україною. Про це він заявив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Ув’язнення колишнього політичного опонента, не дивлячись на всі аргументи, виглядає, м'яко кажучи, не дуже добре, навіть дуже погано. І поліпшення умов - це всього лише фрагмент. Суть не в цьому. Звичайно, найкраще, якщо питання вирішилося б звільненням, тим більше що ми знаємо, що стан її здоров'я не дуже хороший", - заявив Лінкевічюс.Окрім цього він повідомив:"І в Берліні, і в Парижі, так само як і в Києві, ми говорили про те, що повинен бути прогрес у трьох основних сферах, про які всім відомо. Якщо ж говорити більш детально, то питання Юлії Тимошенко в деяких країнах сприймається як символ. Це може подобатися чи ні, але це - факт, так це сприймається. Від того, як вирішиться ця проблема, і залежить ставлення цих країн". 

Екс-прем’єра Юлію Тимошенко засудили на 7 років позбавлення волі за перевищення влади і службових повноважень при підписанні газових контрактів в 2009 році. Зараз вона перебуває у харківській лікарні Укрзалізниці. Європейський суд із прав людини 30 квітня визнав необґрунтованим і незаконним досудове утримання під вартою Юлії Тимошенко. 

Теги: Київ , Тимошенко , ЄС , євроінтеграція