Ердоган покликав в Стамбул спецназ

Ольга Бондаренко
16 червня 2013р. 17:31

Загони поліції особливого призначення з ряду турецьких провінцій перекинуті в Стамбул за розпорядженням прем'єр-міністра Туреччини Раджеп Тайіпа Ердогана. Про це повідомляє BBC.

Напередодні Ердоган заявив, що терпінню влади настала межа, і що він більш не має наміру миритися з протестами, паралізувавши центр міста і сіють смуту в суспільстві. У неділю вже близько тисячі поліцейських прибули до аеропорту імені Ататюрка рейсами з різних регіонів країни. Поліція особливого призначення Туреччині відноситься до військового відомства, але при цьому підпорядковується міністерству внутрішніх справ. За словами експертів, це наймасштабніше втручання даного підрозділу в мирний час.

Зранку стало відомо, що у Стамбулі очікують продовження вуличних акцій протесту після того, як поліція вночі жорстко розігнала демонстрантів із парку Ґезі, аби звільнити місце для мітингу прихильників правлячої партії. В ніч з суботи на неділю правоохоронці ліквідували табір, застосувавши сльозогінний газ, і заблокувавши всі підходи до нього. За інформацією канцелярії губернатора Стамбула, постраждали 29 людей. За повідомленням очевидців, запах газу можна було відчути в радіусі кілометра від парку. Перша акція у Туреччині відбулася 31-го травня як протест проти плану ліквідації невеликого парку Таксім-Ґезі у Стамбулі. Після силового придушення мирного мітингу поліцією газом та кийками, протести переросли в політичні виступи з вимогою відставки прем’єра і уряду й сутички з поліцією, які поширилися на десятки інших міст Туреччини. Якщо ж Ви вже давно замовили собі відпочинок в одному з них - тут можете дізнатися, що з цим робити.

Теги: Київ , туреччина , спецназ , протести , Ердоган