Ліки екс-фірми сина Богатирьової знову дозволили

Максим Опанасенко
17 червня 2013р. 11:36

Державна служба з лікарських засобів скасувала ряд своїх розпоряджень, за якими вводилася тимчасова заборона на кілька назв ліків від ПАТ "Фармстандарт-Біолік", до наглядової ради котрої до лютого входив син міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової Олександр. 

Зокрема, скасовано 5 розпоряджень щодо тимчасової заборони препаратів:

АКДП-Біолік, суспензія для ін’єкцій по 0,5 мл (1 доза) або 1 мл (2 дози) в ампулах №10 (вацина від дифтерії,правцю і коклюшу)

Вакцина для профілактики гепатиту В рекомбінантна рідка, суспензія для інєкцій по 0,5 мл (1доза для дітей) або по 1 мл (2 дози для дітей або 1 доза для дорослих) в ампулах №10 або по 5 мл (10 доз для дітей або 5 доз для дорослих) у флаконах №10

АД-М-Біолік, суспензія для інєкцій по 0,5 мл (1 доза) або по 1 мл (2 дози) в ампулах № 10 (вакцина від дифтерії)

АДП-Біолік, Суспензія для ін'єкцій по 0,5 мл (1 доза) або 1 мл (2 дози) в ампулах №10 (вакцина від дифтерії і правця)

АДП-М-Біолік, суспензія для ін’єкцій по 0,5 мл (1 доза) або 1 мл (2 дози) в ампулах № 10 (вакцина від дифтерії і правця).

У 2012-му компанія "Біолік" виграла тендери на поставку ліків на 37 мільйонів гривень. У 2011-му контрактів заключили на 29 мільйонів, у 2010-му - на 15,5. Після оприлюднення цієї інформації, Генпрокуратура взялася перевіряти, чи по-чесному МОЗ закуповувало у цієї компанії вакцини. До цього - у грудні 2012-го - Держлікслужба їх заборонила. Тоді у МОЗі заявили - претензії Держлікслужби не стосуються якості, а спрямовані на вимоги до виробництва, приміщень, обладнання тощо. Попри це, нардеп-БЮТівець Андрій Сенченко заявив, що "Фармстандарт-Біолік" виробляє смертельно небезпечні вакцини проти гепатиту В.

Керівниця МОЗ після скандалу з вакцинами заперечила причетність свого сина до виробництва. Проте в інформації Державного агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України, до лютого Олександр Богатирьов був один з членів наглядової ради фармацевтичної компанії "Біолік". Після скандалу він продав усі свої акції.

 

 


Теги: Київ