Азаров: Спроби диктувати нам поведінку приречені

Ольга Бондаренко
17 червня 2013р. 13:32

Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що всі спроби диктувати владі її поведінку приречені на провал. Про це він сказав в інтерв'ю французькій газеті Le Figaro, відповідаючи на запитання про звільнення Юлії Тимошенко, як однієї з умов підписання угоди про асоціацію з ЄС. 

"Нам дають поради, нас слухають, ми ведемо діалог, але я не буду пов’язувати європейську інтеграцію із долею Юлії Тимошенко. Під час зустрічей із європейськими лідерами ця тема, у кращому випадку, перебуває на останньому місці, і я не хочу витрачати час на відповіді, пов’язані з цією пані", – цитує Азарова "Радіо Свобода". Окрім цього Азаров зауважив, що більшість європейських країн розуміють важливість геостратегічного положення України: "Вони також знають, що наші східні партнери мають альтернативу, пропонуючи нам приєднатися до Митного союзу. У будь-якому випадку ми будемо зміцнювати наші з ними відносини, завдяки яким ми вже здійснюємо 40% нашої торгівлі. Ми ніколи не відмовимося від таких перспектив", - додав він.

16 червня міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкевічюс нагадав, що від вирішення справи екс-прем'єра Юлії Тимошенко залежить ставлення деяких країн ЄС до підписання Угоди про асоціацію з Україною. Екс-прем’єра Юлію Тимошенко засудили на 7 років позбавлення волі за перевищення влади і службових повноважень при підписанні газових контрактів в 2009 році. Зараз вона перебуває у харківській лікарні Укрзалізниці. Європейський суд із прав людини 30 квітня визнав необґрунтованим і незаконним досудове утримання Тимошенко під вартою.

Теги: Київ , Азаров , Янукович , ЄС