Європа назвала недоліки українського законодавства

Ольга Бондаренко
17 червня 2013р. 16:49

Венеціанська комісія і Бюро демократичних інститутів і прав - критично оцінили проекти законів України про повторні вибори народних депутатів. Про це йдеться в офіційному висновку Венеціанської комісії, що знаходиться в розпорядженні ZN.UA.

Найбільш серйозними недоліками українського законодавства в Європі назвали обмеження права на висування кандидатом у народні депутати особи, засудженої за здійснення навмисного злочину, незалежно від його ваги; вимогу про обов'язкове п'ятирічне проживання кандидата на території України; невиправдані преференції, надавані парламентським партіямпри формуванні виборчих комісій; відсутність механізму незалежного моніторингу фінансування виборчих кампаній; певні обмеження права на свободу висловлення; збереження максимальної кількості виборців на дільниці на рівні 2,5 тисячі осіб (що, на погляд євроспеціалістів, є занадто великою цифрою).

Дві поважні європейські структури вкотре нагадали: реформа української виборчої системи потребує комплексного підходу і гармонізації нормативно-правових бази, а не внесення точкових змін в окремі закони. Кінцевим результатом гармонізації та систематизації, з точки зору експертів, має стати формування єдиного виборчого кодексу

 

 

Теги: Київ , європа , Венеціанська комісія