Рада не рятуватиме Охматдит грошима з пива

Маша Землянська
17 червня 2013р. 18:15

В оновленому порядку денному Верховної Ради немає законопроектів, які б дозволили гроші з підвищених акцизів на пиво витратити на добудову нового корпусу лікарні Охматдит.

"Нема слів.. Лобісти сильніші за навіть політичну згуртованість, яку сьогодні проявили Свобода, Опозиція і ПР в особі Тягнибока, Яценюка та Бахтеєвої, які наполягали на включенні пакету законопроектів на цей пленарний тиждень.. В оновленому порядку денному на цей тиждень наших законопроектів НЕМА... Тупо нема.. як і нема слів...", - так коментує громадська активістка та один з ініціаторів акції під вікнами Комітетів Ради Ганна Гопко.

Три законопроекти, зареєстровані в Раді у квітні, передбачають підняття акцизів на пиво втричі - з 0,87 гривень до 2,50 гривень. Так нардепи планують не тільки зменшити дитячий алкоголізм - пляшка пива після здорожчання акцизів, має подорожчати на 1-2 гривні, але й половину з виручених за це грошей - а це приблизно 2 мільярди гривень - передати на добудову нового корпусу лікарні Охматдит.  Планувати і будувати новий корпус, котрий зможе лікувати додатково 27 000 маленьких пацієнтів, почали в вересні 2011-го року. Всього для завершення лікарні та встановлення обладнання заплановано 1 мільярд 800 мільйонів гривень. Проте за півтора роки на "надію" дітей виділили 225 мільйонів. На 2013-ий заплановано дати ще 200 мільйонів, але грошей поки не дали. Будівельники вже заявили про брак коштів і зупинили роботи. "Свідомо" вже з'ясовувало, що парламентському комітеті з податків, де ця ідея попередньо обговорювалася, проти виступили члени "партії регіонів" - голова комітету Віталій Хомутинник та Катерина Ващук. Удар наніс і нардеп від "Батьківщини" Сергій Терьохін. Через два тижні після появи "охматдитських"  законопроектів він зареєстрував альтернативний.

 

 

 

Теги: Київ , діти , Охматдит