Влада Туреччини погрожує мітингарям армією

Ольга Бондаренко
17 червня 2013р. 19:43

Влада Туреччини попередила, що може використати армію для придушення протестів у Стамбулі й Анкарі. Про це повідомляє ВВС.

Віце-прем'єр Туреччини Бюлент Арінк заявив у телеефірі, що дій поліції недостатньо для того, аби заспокоїти демонстрантів. За його словами, влада буде використовувати армію.

16 червня за розпорядженням прем'єр-міністра Туреччини Раджеп Тайіпа Ердогана до Стамбулу почали стягувати загони поліції особливого призначення. Напередодні Ердоган заявив, що терпінню влади настала межа, і що він більш не має наміру миритися з протестами. В ніч з суботи на неділю поліція жорстко розігнала демонстрантів із парку Ґезі, аби звільнити місце для мітингу прихильників правлячої партії, застосувавши сльозогінний газ, і заблокувавши всі підходи до арку. За інформацією канцелярії губернатора Стамбула, постраждали 29 людей. За повідомленням очевидців, запах газу можна було відчути в радіусі кілометра від парку. Перша акція у Туреччині відбулася 31-го травня як протест проти плану ліквідації невеликого парку Таксім-Ґезі у Стамбулі. Після силового придушення мирного мітингу поліцією газом та кийками, протести переросли в політичні виступи з вимогою відставки прем’єра і уряду й сутички з поліцією, які поширилися на десятки інших міст Туреччини. Якщо ж Ви вже давно замовили собі відпочинок в одному з них - тут можете дізнатися, що з цим робити.

Теги: Київ , туреччина , протести