Docudays покаже знамениту документалку "Я дихаю"

Галина Танай
18 червня 2013р. 10:53

Docudays покаже знамениту документалку "Я дихаю"

Режисери так люблять знімати фільми про безнадійно хворих, які з усіх сил борються за життя, що глядач замість співчуття починає відчувати глухе роздратування. Організатори фестивалю Docudays UA вирішили показати киянам картину, що кардинально відрізняється від традиційного кіно на цю тему. В п'ятницю, 21 червня, о 19:00 в кіноклубі Могилянки буде показ дансько-британського фільму "Я дихаю" - історію хворого на рідкісну невиліковну хворобу, який лежить паралізований, але все ще може говорити. 

34-річний Ніл Плат страждає на хворобу мотонейрона. Це маловідоме й невиліковне захворювання, і лікарі безпорадні. Ще рік тому Ніл був звичайним життєрадісним хлопцем, а тепер він не може поворухнутись і знає: жити лишилося кілька місяців. Проте чоловік іще може говорити. У Ніла прекрасне почуття гумору, і він збирає спогади у своєму блозі, аби залишити історію власного життя маленькому сину Оскару та всім небайдужим, хто так само ризикує зустрітись зі страшною хворобою.

"Я дихаю" - це фільм-дослідження межі між життям і смертю, а головне - між здатністю і нездатністю бути людиною. Ця стрічка Емми Дейві та Мораґа Маккіннона брала участь у конкурсній програмі фестивалів Hot Docs та IDFA, і її вже називають документальним хітом-2013.

Показ відбудеться у п'ятницю, 21 червня, о 19:00 в кіноклубі Могилянки, що на Набережно-Хрещатицькій, 27. Вхід безкоштовний, але краще прийти заздалегідь - поки більш спритні кіномани не позаймали найкращі місця. Показ відбудеться в рамках Всесвітнього дня обізнанності про хворобу мотонейрона (ХМН). "Я дихаю" покажуть мовою оригіналу з російськими субтитрами.

Теги: Кіно , Docudays UA , Я дихаю , Київ , Могилянка