Рада хоче закрити "дірку" в шкільному тестуванні

Максим Опанасенко
18 червня 2013р. 11:08

Верховна Рада проголосувала за внесення законопроекту регіонала Євгенія Гєллєра щодо оплати праці шкільним вчителям, що працюють під час зовнішнього незалежного оцінювання, до порядку денного. "За" проголосувало 332 картки народних депутатів.

Загалом пропонують виділити 6 804 000 гривень. На оплату праці з них має піти 5 051 900 гривень. Це означає, що якщо нардепи проголосують за законо, то по завершенню ЗНО, вчителі, що під час тестів працювали інструкторами, повинні отримати заробітну платню за це. Минулоріч з цими виплатами виникли проблеми - тоді педагогам суттєво затримали виплати.

Раніше нардеп від "Батьківщини" Лілія Гриневич заявила про те, що Українському центру оцінювання якості освіти, що і займається тестуванням в школах, у 2013-му бракує 7 000 000 гривень. Ці гроші якраз мали би піти на оплату праці вчителів. Міністерство фінансів тоді порекомендувало Українському центру оцінювання якості освіти обійтися наявними коштами. 

Зовнішнє незалежне оцінювання було започатковано у 2006-му. Воно змінило хабарницьку систему вступних іспитів і за роки існування отримало схвалення від більшості батьків та школярів - в престижні університети без грошей вдалося потрапити тисячам простим абітурієнтам. Два роки тому - 5 січня Уряд звільнив з посади директора Українського оцінювання якості освіти, що розробляє і проводить тестування в школі, Ігоря Лікарчука, який очолював Центр з моменту старту тестів, і призначив колишню заступницю міністра освіти Дмитра Табачника Ірину Зайцеву. З того моменту скарг на тест серед абітурієнтів справді додалося - протягом кількох вступних кампаній в завданнях були помилки, нерівнозначні за складністю тести в паралельних варіантах тощо. Більше того - тести кожного року недофінансовують. Через це з 2011-го не оновлювалися програми тестів і не будуть оновлюватися ще принаймні для тестування-2014. Офіційна причина - на них немає нарікань ні з боку абітурієнтів, ні з боку вчителів. Неофіційна - дефіцит грошей. Освітні експерти вважають - таким чином Міносвіти намагається привести школярів до ненависті до тестів і просто відмінити їх.

 

Теги: Київ