Вчені: "Іліада" й "Одісея" влаштовані як Facebook

Галина Танай
18 червня 2013р. 11:45

Вчені: "Іліада" й "Одісея" влаштовані як Facebook

Чи то Гомер передбачив появу соцмереж крізь віки, чи то Цукерберг недаремно вивчав класику. Бразильскі вчені з Державного технологічного університету Парани запевняють: "Іліада" й "Одісея" за структурою дуже нагадують соцмережі Facebook і Twitter, і цей факт підтверджує реальну основу творів Гомера. Про це повідомляє портал Newsru.ua.

Учений Педро Міранда та його колеги умовно позначили кожного героя “Одіссеї” за вузол соцмережі. Між персонажами є зв’язок, якщо за сюжетом вони зустрічаються, розмовляють один з одним, цитують слова одне одного третьому персонажу - чи принаймні з тексту зрозуміло, що вони знайомі. В результаті вчені нарахували понад 1700 зв’язків між 342 персонажами поеми Міфологічних героїв не рахували - тільки "реальних". І отримали соціальну мережу, схожу на реальну. Вийшло, що в  “Одіссеї” герої з великою кількістю зв’язків схильні встановлювати стосунки з іншими героями з великою кількістю зв’язків - так само як і персонажі з малою кількістю зв’язків тягнуться до подібних собі. Мережа безмасштабна, а кількість дуже популярних учасників в ній не перевищує 90%. Це і ріднить її з реальними соцмережами. А нам-то в школі розповідали щось про міфологію і війни. 

Подоба Інтернету й соцмереж існує не лише в літературі, а й в рослинному царстві. Таке відкриття зробили німецькі науковці. За їхніми спостереженнями, рослини створили під землею систему комунікацій, не меншу, ніж інтернет.

Теги: Київ , Гомер , Facebook