Наш фільм уперше в номінації Єврокіноакадемії

Галина Танай
18 червня 2013р. 12:59

Наш фільм уперше в номінації Єврокіноакадемії

Вперше за 24 роки існування Європейської Кіноакадемії (EFA) на її нагороду претендує фільм з України. Найкращою короткометражкою-2013 може стати фільм Мирослава Слабошпицького "Ядерні відходи". Про це повідомляє прес-служба компанії-дистриб'ютора "Артхаус Трафік".

Номінували "Ядерні відходи" 16 червня на кінофестивалі в норвезькому Грімстаді. Цей фестиваль входить у знамениту п'ятнадцятку міжнародних фестів, акредитованих Академією для висунення фільмів на отримання нагороди EFA - разом із Роттердамом, Локарно, Венецією, Берлінале та Краковом. Серед 15 фільмів, з якими будуть змагатись "Ядерні відходи" - короткометражка "Лист" від російського режисера Сергія Лозниці, яка виграла номінацію на кінофестивалі в Кракові.

"Ядерні відходи" - це історія про чоловіка і жінку, які працюють в зоні відчуження. При цьому жінка вперто й безуспішно намагається завагітніти. Фільм уже отримав такі нагороди, як  "Срібний леопард" МКФ у Локарно і Гран-прі кінофестивалю країн СНД і Балтії "Кіношок" та "Золота медаль Белграда". Також "Ядерні відходи" брали участь у Роттердамському фестивалі та Uranium Film Festival у Ріо-де-Жанейро - це унікальний кінофорум, присвячений проблемам ядерної безпеки.

Теги: Київ , Кіно , Ядерні відходи , Слабошпицький