У Києві епідемію грипу вже й не чекають

Маша Землянська
7 лютого 2011р. 12:36

Кількість хворих на грип киян все меншає. Минулого тижня з симптомами грипу та застуди до поліклінік та лікарень звернулося трохи більше 19 тисяч киян – це практично у півтора рази менше ніж було за аналогічних період торік.

Про це «Свідомо» повідомили в столичному управлінні охорони здоров’я.

«Вже зараз ми можемо говорити, що цьогоріч епідемія грипу нас оминула. Наразі ми повністю контролюємо ситуацію», - коментує дані головний санітарним лікар Києва Анатолій Пономаренко.

Він розказує, що спадати рівень захворюваності почав з грудня: «Коли ми відпустили дітей на канікули, а самі пішли на святкування – це чи не вдвічі зняло напругу щодо грипу».

До речі, наразі у Києві домінує грип штаму В, тобто той, що менш агресивний. З 281 аналізу, які провели у лабораторії, 102 – вказали саме на нього. І лишень вісім аналізів показали грип штаму А.

Проте така відносна стабільність аж ніяк не впливає на прогнози Міністерства охорони здоров’я. Там Києву продовжують прогнозувати епідемію на кінець лютого – початок березня. Натомість в управлінні підстав для епідемії не бачать. Але запевняють, якщо грип таки прийде – аптеки забезпечені усім необхідним. Пономаренко обіцяє: такої ситуації як торік, коли з аптечних полиць позмітали практично усі медичні препарати – не буде.

Але, щоб і надалі не наражати себе і своїх близьких на небезпеку, в управлінні закликають дотримуватися дотримуватися простих, але в той же час дієвих рекомендацій міжнародних організацій.

Щодо вакцин, які Всесвітня організація охорони здоров'я радить робити не менше як за місяць, щоб замість підвищення не отримати послаблення імунітету, то вони у Києві вже з’явилися. Державні поліклініки пропонують щепитися за 60-80 гривень, що значно менше ніж пропонують приватні клініки. Там ціни починаються зі 160 гривень.

До речі, цього року кількість щеплених киян суттєво зросла. За останніми підрахунками, цього сезону провакцинованих киян вже більше десяти тисяч. Тоді як торік ця цифра не дотягувалася до семи.