Freedom House: В Україні зростає авторитаризм

Ольга Бондаренко
18 червня 2013р. 16:55

Freedom House: В Україні зростає авторитаризм

З восьми рейтингів, які досліджувались організацією Freedom House, Україна потрапила у два – за погіршення ситуації з виборчим процесом і зростання авторитаризму. Про це йдеться у доповіді Freedom House.

"Парламентські вибори в Україні були затьмарені широкомасштабними зловживаннями адміністративним ресурсом, непрозорим фінансуванням виборчої кампанії і підкупами. Водночас більше 400 кандидатів відсіяні до виборів, половина з них - на підставі незначних технічних порушень", – йдеться у повідомленні. Також, як зазначає Тиждень.ua, у доповіді звернули увагу на зростання авторитаризму та проблеми з демократією. У Freedom House звернули увагу й на те, що у 17 з 29 країн, розглянутих у дослідженні, зареєстровано загальне погіршення ситуації в країнах перехідного режиму, і тільки 6 країн добилися загального поліпшення.

Звіт включає в себе 29 країн колишнього соціалістичного табору та СРСР. Індикаторами для визначення стану демократії служать дані про центральну та місцеву владу, вибори, громадянське суспільство, незалежність преси, систему правосуддя та рівень корупції.Теги: Київ , Рейтинг , демократія , авторитаризм , вибори