БЮРОКРАТІЯ - ОДИН КРОК НА ЗУСТРІЧ ДО ТЕБЕ.

Николай Савенко
18 червня 2013р. 18:45

Спілкуючись з інвалідами з інших областей України, Я якось дізнався, що серед засобів реабілітації виділяються державою для інвалідів, є триколісні велосипеди. 
Звернувшись до центру соціального забезпечення населення з цим питанням, я отримав деяку інформацію, хоча мені довелося зіткнутися з деякими труднощами. Наприклад, коли я пояснив, соціальному працівнику, з якого питання прийшов, мені сказали, що такого засобу, як триколісні велосипеди в їх каталозі немає. В принципі, передбачаючи таку ситуацію, я приніс з собою на переносному диску каталог, в якому був перелік засобів реабілітації, що виділяється державою. Той каталог мав фотографії, на яких серед колясок різних типів, паличок і милиць, був зображений і велосипед. 
Все це відбувалося рік тому. У центрі мені пояснили, які документи необхідні для того, щоб встати на чергу на отримання вищезазначеного засобу пересування. При цьому в розмові зі мною, соціальний працівник детально пояснив мені поетапні кроки, які повинні будуть мною проведені, в ході вирішення цього питання. 
Виявилося, що зібравши необхідні документи і надавши їх у районний відділ соціального захисту населення, потрібно було набратися терпіння і ..... чекати. Виявляється, в той час була така ситуація, при якій, обласний відділ соціального захисту населення, укладав договори з заводами, які постачають продукцію для реабілітації інвалідів. Як мені повідомили в особистій бесіді в центрі, при цьому, не відомо чи виробляють ці заводи триколісні велосипеди чи ні, ніхто не скаже точно. Чому? Та тому що такі велосипеди не кожен завод виробляє. 
За сімейними обставинами рішення цього питання було відкладено мною на рік. Через час, коли я почав готувати документи необхідні для отримання велосипеда, мені довелося зіткнутися з новим нюансом, на цей раз в особі медико-соціальної, експертної комісії. 
Серед інших документів, які потрібно надати в центр, є карта ІПР (Індивідуальна Програма Реабілітації). Коли я прийшов у поліклініку на медико-соціальну, експертну комісію, для того, щоб оновити ІПР карту, то був неприємно здивований тим обставиною, що в карті реабілітації, серед переліку видаваних засобів реабілітації, відсутня триколісний велосипед. 

Спочатку, фахівці медико-соціальної, експертної комісії відмовилися заповнювати ІПР карту, посилаючись при цьому на те, що в ній, серед переліку видаваних засобів пересування для інвалідів ні, такого засобу, як триколісний велосипед. Аналізую ситуацію, я прийшов до висновку, що в районі, в якому я проживаю, до мене ніхто з інвалідів не звертався ні в центр соціального забезпечення населення, ні в медико-соціальну, експертну комісію з подібним питанням. 
Незабаром, я дізнався про існування постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321, в якому чорним по білому написано, про те, які засоби реабілітації при відповідних медичних показаннях виділяються державою для інвалідів. Серед них є триколісний велосипед. 
Завантаживши з Інтернету Постанова Кабінету міністрів України, я потім розпечатав його на аркушах формату а-4, в той же день приніс його в медико-соціальну, експертну комісію і просто подарував. Після цього карту реабілітації мені видали відразу. 
У порівнянні з попереднім роком, ситуація з отриманням велосипеда спростилася. Тепер, прийнявши від інваліда відповідні документи, центр соціального забезпечення населення, знаходить по своєму каталозі цікавить виріб, потім у присутності вас заповнюється анкета і в електронному вигляді відправляється заводу виробника. 
Ось перелік документів: 
- Ідентифікаційний код (копія); 
- Висновок медико-соціальної, експертної комісії (копія); 
- Паспорт стор.1, 2, 3, 11. (Копія); 
- Індивідуальну програму реабілітації інваліда (завірена копія); 
- Папка швидкозшивач. 
- Пенсійне посвідчення (копія). 
Не видаються триколісні велосипеди інвалідам I групи категорії А.  

Написавши цю статтю, я, перш за все, хочу поділитися інформацією з іншими людьми, які можливо захочуть дізнатися інформацію з приводу того, як можна отримати триколісний велосипед. 
Відразу хочу обмовитися - у мене і в думках не було такого, щоб образити кого-небудь або дорікнути медичних і соціальних працівників у їх не компетенції. Я просто поділився з вами тією ситуацією, з якою мені довелося зіткнутися особисто.