Україна не виконала жодної з 11 вимог ЄС

Ольга Бондаренко
19 червня 2013р. 9:21

Україна не виконала жодної з 11 вимог ЄС

Україна не досягла відчутних результатів по жодній з 11-ти вимог Євросоюзу, необхідних для підписання угоди про асоціацію. Про це свідчать результати моніторингу, ініційованого фондом "Відродження".

"З одного боку, є певний прогрес, але в той же час його рівень такий, що, якщо б рішення про підписання угоди про асоціацію брали сьогодні, воно було б негативним", - каже науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко. Про це пише видання "Комерсант-Україна". Експерти підкреслюють, що як тільки йде поліпшення за одними напрямами - у той же час влада демонструє регрес за іншими. Найбільш високі оцінки отримали такі напрямки, як усунення виборчого правосуддя, впровадження нового Кримінального процесуального кодексу, боротьба з корупцією, а також розширення повноважень Рахункової палати. Зокрема, експерти високо оцінили прийняття парламентом в останні місяці чотирьох антикорупційних законопроектів, необхідних планом дій щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом, відзначивши при цьому, що документи "далекі від досконалості, оскільки прийняті поспішно". "Позитивним моментом є помилування колишніх членів уряду Юрія Луценка та Георгія Філіпчука. Але зрозуміло, що без звільнення Юлії Тимошенко цього недостатньо, щоб поставити під цим пунктом жирний плюс", - пояснив президент аналітичного центру "Відкрита політика" Ігор Жданов". 

Експерти підкреслили: щоб підписати угоду про асоціацію в цьому році, влада повинна до вересня продемонструвати прогрес по деяких напрямках. Зокрема, знайти спосіб звільнити Юлію Тимошенко, провести чесні вибори в п'яти округах, де Центрвиборчком не зміг встановити результати голосування, вирішити конфлікт навколо позбавлення депутатських мандатів Сергія Власенка, Олександра Домбровського і Павла Балоги, призначити вибори мера Києва і Київської міськради, реформувати виборче законодавство , а також скасувати закон "Про всеукраїнський референдум". Видання зазначає, що у представництві ЄС погодилися з результатами моніторингу.

 

Теги: ЄС , Київ