79 зі ста київських кафе та барів – отруюють нас

Маша Землянська
7 лютого 2011р. 13:59

У 79-ти зі ста київських кафе, барів та ресторанів нас отруюють тютюновим димом. А відтак усі ці заклади не виконують закону щодо права людини на чисте повітря, тому мають бути покарані.

Такі висновки двомісячного рейду волонтерів «Київ без тютюнового диму».

Для моніторингу обрали 100 випадкових закладів, в яких дозволено курити. В перелік не ввійшли тільки «фастфуди».

«Ця перевірка показує, що закони щодо куріння у громадських закладах Києва не виконуються», - констатує Тарас Шевченко, керівник проекту «Київ без тютюнового диму».

Як виявилося, найпопулярніше порушення – площа для некурящих менша, ніж того вимагає закон. Таких виявилося більше половини від усіх перевірених закладів. Ще 17 закладів, хоч і виділяють місця для некурящих, але від диму повітря не очищують. У моніторинг потрапив ще з десяток злісних порушників, де для некурців взагалі місця нема.

Проте імен порушників організатори не називають – тримають у секреті. «Заклади ми поки не називатимемо, щоб у управління у справах захисту прав споживачів був шанс перевірити реальний стан справ у цих закладах», - пояснює Олена Дуб, яка власне координує проект.

Якщо управління скарги підтвердить власникам загрожуватиме штраф – від тисячі до десяти тисяч гривень.

А тим часом, проект «Київ без тютюнового диму» планує вже новий моніторинг. Тепер волонтери вивчити якість повітря у кафе, барах та ресторанах за допомогою спеціальних приладів для вимірювання рівня задимленості.