ЮНЕСКО: Україна погано опікується Лаврами і Софією

Ольга Бондаренко
19 червня 2013р. 11:22

Україна систематично не виконує приписи про охорону буферних зон заповідників "Софія Київська" і "Києво-Печерська лавра"Про це йдеться у звіті місії ЮНЕСКО.

У звіті ЮНЕСКО наголошується на тому, що рекомендації моніторингових місій в Україні не виконуються. Зокрема, на 33-й сесії ЮНЕСКО, яка відбулася в 2009 році, країні радили створити єдиний орган управління об'єктами всесвітньої спадщини і ввести мораторій на забудову буферних зон, на 34-й сесії у 2010 році - прийняти генеральний план Києва, на 35-й у 2011 році - розширити межі буферних зон. Жодна з цих рекомендацій не була виконана. "Місії повідомили, що генеральний план поки знаходиться на узгодженні в місцевих органах влади, і його прийняття блокується депутатами місцевої ради", - цитує документ "Комерсант-Україна". До речі, комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ухвалив рішення залишити в списку всесвітньої спадщини Києво-Печерську Лавру і національний заповідник "Софія Київська".

3 червня на Десятинний провулок 3-5, де було зупинено незаконне будівництво у буферній зоні собору Святої Софії Київської, повернулися будівельники. Київський патріархат програв вже другий суд щодо незаконної забудови землі історико-культурного призначення на Десятинному провулку 3-5. Патріархатом було зруйнувано два історичні будинки на провулку Десятинному і розпочато будівництво, хоча жодних дозволів та рішень Київради на це не було. Зусиллями правозахисників будівництво було зупинене. На цьому місці також знесли два будинки 19-го століття. У 2009-ому році столичні археологи знайшли тут фундамент палацу князя Володимира Великого.


Теги: заповідники , Київ