12 письменників відкриють Україні чеське кіно

Галина Танай
19 червня 2013р. 12:03

12 письменників відкриють Україні чеське кіно

Пиво "Старопрамен", повінь у Празі, Кафка, еротичні фото Роберта Вано - асоціацій із Чехією безліч. А от чеське кіно для багатьох і досі terra incognita - його дивляться хіба окремі поціновувачі. Письменники й публіцисти вирішили це змінити - і протягом року відкриватимуть українцям найцікавіші чеські фільми. Ян Нємєц, Мілош Форман, Карел Кахіня - за час проекту літератори поділяться своїм баченням найцікавіших картин, що давно увійшли в категорію must-see. А "Свідомо", не жаліючи ваші очі й мізки, щомісяця публікуватиме багатобуквенні есеї учасників "12 + 12".

Організував проект письменник Олег Шинкаренко. Задум простий, як усе геніальне: Олег уклав список із 12 чеських фільмів, і кожен із 12 публіцистів вибрав один на свій смак. Кожен автор пише есей про обраний фільм, і з кожним записується відео-інтерв'ю. Потім Олег монтує кліпи з відповідями на питання та епізодами з фільмів - і двохвилинний екскурс у чеське кіно з'являється на Youtube. Серед учасників "12 + 12" - кінокритик Ігор Грабович, письменники Ніна Кур'ята, Олег Коцарев, Вано Крюгер, Микола Леонович та Юлія Стахівська. 


Першопрохідцем став сам Олег Шинкаренко - він відкриє українцям фільм Яна Нємєца "Про свято та гостей". Картина-передчуття «Празької весни» і радянських танків на вулицях Праги так розлютила комуністичний чеський  уряд, що президент Антонін Новотний хотів заарештувати режисера за підривну діяльність. Крім Яна Нємєца, письменники розкажуть про фільми Вєри Хітілової, Іржи Менцеля, Франтишека Влачіла, Мілоша Формана, Карела Кахіні, Юрая Гєрца, Яроміла Іреша та Яна Шванкмайєра. 

 

Теги: Київ , Кіно , Чехія , Шинкаренко , 12+12