Кияни вимагають врятувати дітей грошима від пива

Ольга Бондаренко
19 червня 2013р. 14:30

Кияни вимагають врятувати дітей грошима від пива

Більше 20-ти активістів прийшли під офіс президента Віктора Януковича, аби нагадати йому, що будівництво нового корпусу спеціалізованої лікарні "Охматдит" зупинено, а депутати не хочуть підтримати підвищення цін на пиво, що могло б вирішити цю проблему. Про це повідомляє журналіст "Свідомо" з місця події.

Якраз під час акції на зустріч до президента йшла делегація від опозиції. Підтримати мітингуючих підійшов Арсеній Яценюк. Депутат не тільки виказав підтримку людям, але й познайомився з маленьким мітингарем.

Також до мітингуючих підійшла депутат від Партії регіонів Ганна Герман і на запитання активістів, чому її фракція відмовилась підтримати ідею передачі грошей від збільшених акцизів на добудову "Охматдиту" відповіла: "Це було непорозуміння і нерозуміння фракцією ідеї закону". Герман повідомила, що на закритій нараді "регіонали" змінили свою думку щодо цієї ініціативи.

Три законопроекти, зареєстровані в Раді у квітні, передбачають підняття акцизів на пиво втричі - з 0,87 гривень до 2,50 гривень. Так нардепи планують не тільки зменшити дитячий алкоголізм - пляшка пива після здорожчання акцизів, має подорожчати на 1-2 гривні, але й половину з виручених за це грошей - а це приблизно 2 мільярди гривень - передати на добудову нового корпусу лікарні Охматдит.  Планувати і будувати новий корпус, котрий зможе лікувати додатково 27 000 маленьких пацієнтів, почали в вересні 2011-го року. Всього для завершення лікарні та встановлення обладнання заплановано 1 мільярд 800 мільйонів гривень. Проте за півтора роки на "надію" дітей виділили 225 мільйонів. На 2013-ий заплановано дати ще 200 мільйонів, але грошей поки не дали. Будівельники вже заявили про брак коштів і зупинили роботи. "Свідомо" вже з'ясовувало, що парламентському комітеті з податків, де ця ідея попередньо обговорювалася, проти виступили члени "партії регіонів" - голова комітету Віталій Хомутинник та Катерина Ващук. Удар наніс і нардеп від "Батьківщини" Сергій Терьохін. Через два тижні після появи "охматдитських"  законопроектів він зареєстрував альтернативний.

Теги: Київ , акцизи , пиво , Охматдит