Янукович божиться: ГТС ніхто не чіпатиме

Ольга Бондаренко
19 червня 2013р. 16:24

Україна під час переговорів з газових питань на будь-якому рівні ніколи не висловлювалася за приватизацію вітчизняної газотранспортної системи. Про це заявив президент України Віктор Янукович.

"Взагалі, слово приватизація ніколи не використовувалось ні на яких переговорах. Ні з ким. Ми не вживали слово «приватизація». Це все чутки чи домисли, можливо, навіть, провокація. Але ми не живемо за рахунок чуток", - сказав Віктор Янукович. За словами Януковича, зараз ведеться робота щодо підготовки української газотранспортної системи до її модернізації. "Сьогодні є велике бажання зробити консорціум «Україна - Європа - Росія", - наголосив Янукович.

Україна і Росія тривалий час ведуть переговори про створення консорціуму на базі української ГТС в обмін на зниження ціни газу для України. За повідомленням видання "Комерсант-Україна", остання оцінка української труби коливається в межах $26-29 мільярдів. 26 квітня Кабінет міністрів зареєстрував законопроект, яким пропонується зняти заборону на приватизацію газотранспортної системи. Міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький вже заявив, що Україна може дозволити собі здати більше половини ГТС. 20 травня Верховна Рада відклала розгляд питання щодо зняття заборони на приватизацію газотранспортної системи. 

Теги: труба , ГТС , Київ