Як на Банковій виступили за Охматдит і проти пива

Олександр Хоменко
19 червня 2013р. 17:44

Як на Банковій виступили за Охматдит і проти пива

На підступах до Адміністрації президента по вулиці Банковій мітингували представники Коаліції громадських організацій "За тверезу Україну", а також опікунської ради дитячої лікарні Охматдит.

Мета акції – змусити народних депутатів таки підвищити акцизні ставки на пиво і спрямувати здобуті гроші на добудову Охматдиту.

Нагадаємо, у квітні у Верховній Раді було зареєстровано відразу два законопроекти про підвищення акцизів на пиво. Перший, «задля зменшення кількості вживання молоддю алкогольних напоїв середньої міцності», передбачає підвищення акцизу втричi – із 0,87 грн до 2,5 грн. Другий документ пропонує направити 65% зібраних від підвищеного акцизу пива коштів на фінансування національної спеціалізованої дитячої лікарні Охматдит та інші потреби у сфері медицини.

На підтримку вказаних законопроектів уже виступили народні депутати Тетяна Бахтеєва, Андрій Шипко, Юрій Мирошниченко (всі – Партія регіонів), Леся Оробець, Роман Ілик та Андрій Пишний із «Батьківщини», «ударівці» Марія Матіос та Андрій Путілов, а також Михайло Головко зі «Свободи».

Основні аргументи на підтримку підвищення акцизу:

- запобігання поширенню алкоголізму в Україні шляхом підвищення ціни на пиво;

- доведення цін на слабкоалкогольні напої до рівня європейських;

- отримані додаткові надходження до бюджету (за підрахунками це майже 4 млрд грн) підуть на фінансування сфери охорони здоров’я.

Противники економічного нововведення на кожну із цих причин наводять свій контраргумент:

- основна причина поширення алкоголізму в Україні – не ціни на спиртні напої, а соціальні негаразди і неможливість реалізуватися;

- дешевизна цін на українське пиво спонукає до більшого притоку коштів від іноземних туристів (пам’ятаєте, скільки шведські вболівальники минулого року випили українського пива на «Євро-2012»?);

- не існує реального механізму контролю над цільовим використанням отриманих надходжень; крім того, зафіксовані неодноразові факти корупції Мінохорони здоров’я.

Хто правий – покаже час. Тимчасом поки прихильники акцизу організовують публічні акції на підтримку ідеї, противники зосереджують свою діяльність у соцмережах, створюючи відповідні групи.

 "Я не хочу, щоб вмирали діти", пише чоловік крейдою на асфальті
"Я не хочу, щоб вмирали діти", пише чоловік крейдою на асфальті

Теги: Київ , протест , пиво , акциз