Попов: до середи будову на Театральній зупинять

Христина Заник
7 лютого 2011р. 15:52

Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов заявив, що до середи має бути припинено будівництво на перетині вулиць Богдана Хмельницького та Пушкінської над станцією метро Театральна.

Про це «Свідомо» повідомила прес-служба міської адміністрації. 

Попов зазначив, що наразі тривають роботи із консервації будівництва та зобов’язав головного архітектора столиці Сергія Целовальника взяти це питання на особистий контроль. В свою чергу громадська активістка та жителька вулиці Пушкінської Наталія Мусієнко повідомила, що будівництво як велося, так і продовжується. Ніякої консервації немає. 

Крім того голова київської держадміністрації доручив юридичному управлінню та Головному управлінню містобудування та архітектури доопрацювати перелік скандальних об’єктів будівництва у місті. За даними міської адміністрації, до 10 лютого ним управлінням доручено надати свої висновки щодо законності будівництва та виділення земельних ділянок по кожному із об’єктів, а також запропонувати шляхи вирішення цих питань з дотриманням усіх вимог чинного законодавства. 

2 лютого Сергій Целовальник заявив "Свідомо", що офісний центр над метро "Театральна", буде демонтований. 

1 лютого, активісти боротьби проти будівництва звернулися до ЮНЕСКО з проханням рекомендувати Україні розширити межі охоронної зони Софії Київської та захистити у такий спосіб театр Лесі Українки, поруч з яким ведеться будівництво.

Будівництво ведеться над куполом касового залу метро та закриває вікна жителів сусіднього будинку. Активісти вважають його незаконним. 

Все розпочалося з того, що у 2003 році Київрада виділила земельну ділянку підприємству "Альянс – Центр" для будівництва офісно-торгівельного центру на вулиці Богдана Хмельницького, 7.

В 2006 році під тиском місцевих жителів, які неодноразово проводили акції протесту проти скандального будівництва рішення Київради відмінили. У вересні 2008 року будівельні роботи знову відновилися і зупинилися в березні цього року. Відновлене в листопаді будівництво, перервали в грудні, але воно розпочалося з новою силою 17 січня.