Новою Конституцією президенту віддадуть суддів

Олесь Лук'яненко
21 червня 2013р. 9:51

Новою Конституцією президенту віддадуть суддів

Конституційна асамблея розгляне на закритому засіданні новий проект Конституції, за яким президент з Верховної Радою обміняються деякими повноваженнями. Про це пише газета Комерсант.

Президенту має бути наданий повний контроль над призначенням і звільненням суддів, а Верховна Рада, згідно з проектом, зможе призначати персональний склад Кабінету міністрів. Президент, в разі прийняття змін, подаватиме кандидатури міністрів до Верховної Ради, крім того він також вносить до парламенту кандидатури на посаду Голови Нацбанку, СБУ, Генпрокурора, Антимонопольного комітету та Фонду держмайна. Наразі кандидатури членів уряду, генпрокурора та інші президент затверджує сам.

У разі вчинення злочину президентові зможуть оголосити імпічмент. Обвинувачення має висувати не менше третини від конституційного складу парламенту. Автори концепції пропонують також збільшити роль народовладдя - ввести інститути народної законодавчої ініціативи і народного вето. Віктор Янукович з такою ж ініціативою звернувся у щорічному посланні до Верховної Ради.


Теги: Київ