Курченко придбав Forbes та Кореспондент

Олесь Лук'яненко
21 червня 2013р. 10:19

Група компаній СЄПЕК Сергія Курченка придбала 98% акцій медіа-холдингу UMH group, до якого входять видання декілька видань та радіостанцій, зокрема Forbes Україна та Кореспондент. Про це повідомляє прес-служба UMH.

Президент UMH Борис Ложкін не назвав Forbes суми угоди: "Можу тільки сказати, що моє уявлення про оцінку компанії (450-500 мільйонів доларів) виявилося досить близьким до того, якою була сума угоди". Згідно з умовами договіру, Ложкін не зможе протягом якогось часу створювати бізнес, що прямо конкурує з компаніями, які входять до UMH. Строк обмеження сторони не розкривають. "Сергій Курченко на переговорах декларував готовність вкласти 100 мільйонів доларів у розвиток компанії протягом трьох років. З точки зору інтересів компанії UMH, прихід нового власника з великим апетитом до інвестицій є вигідним", - зазначив Ложкін.

За повідомленням прес-служби СЄПЕК, на сьогодні сплачено близько 50% від суми угоди. Планується, що операція буде завершена в першому кварталі 2014 року. Головний редактор "Forbes Україна" Володимир Федорін назвав продаж журналу кінцем проекту в його нинішньому вигляді: "Мій контракт головного редактора закінчується 1 грудня 2013 р. Я йду з цієї посади 1 жовтня".

До UMH Group входять видання "Аргументи і Факти в Україні", "Комсомольська правда в Україні", тижневики "Кореспондент", "Теленеделя". Холдинг володіє ліцензіями на видання журналів Forbes і Vogue. До холдінгу входять радіостанції Авторадіо, "Наше Радіо", "Ретро FM", інформаційними інтернет-ресурсами Korrespondent.net, Football.ua, Vgorode.ua, інтернет-портали Bigmir.net і I.ua.

За даними журналу "Фокус", голова ради директорів групи "ВЕТЕК" (раніше - "Газ Україна-2009") Сергій Курченко - володіє не менше $650 мільйонами. У грудні Курченко купив футбольний клуб "Металіст", а у березні - Одеський НПЗ. У січні "свободівець" Юрій Сиротюк направляв депутатський запит на ім'я генпрокурора Віктора Пшонки та голови СБУ Олександра Якименка, в якому йшлося про те, що син генпрокурора Віктора Пшонки "кришує" діяльність компанії Курченка "Газ-Україна-2009". Проте у прокуратурі ніяких порушень не виявили. 15 травня президент Віктор Янукович ввів Курченка до складу Координаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з баскетболу у 2015 році. При цьому Курченко заперечує бізнес-зв'язки з оточенням сина президента Віктора Януковича та запевняє, що не має покровителів у владних структурах.

Теги: Київ , Курченко