Рада дозволила дерибанити землю до 2015 року

Ольга Бондаренко
21 червня 2013р. 14:55

Верховна Рада прийняла законопроект, яким до 1 січня 2015 року відтермінувала заборону передачі земельних ділянок у разі відсутності детального плану території. Законопроект, ініційований Партією регіонів підтримали 273 депутати. 

У пояснювальній записці автори законопроекту зазначають: "За діючою зараз законодавчою нормою, з 1 січня 2013 року практично зупинився процес передачі у власність та користування фізичним і юридичним особам земельних ділянок із земель державної або комунальної власності, оскільки головною умовою здійснення цих операцій є саме наявність плану зонування або детального плану території". Окрім цього депутати додають: "Заборона закону, що набула чинності, негативно впливає на вирішення питань регулювання земельних відносин в більшості населеніх пунктів України, адже вони не мають планів зонування або детальних планів територій".

У 2011 році українською будівельною асоціацією разом з урядом, де за нього відповідав екс-віце-прем`єр Сергій Тігіпко, був розроблений законопроект "Про регулювання містобудівної діяльності", який фактично дозволяв будівельникам не враховувати думку громадян при забудові міста. Він вимагав ухвалення генеральних планів міст та правил забудови територій, але не запроваджував жодної відповідальності забудовників за порушення цих вимог. Президент Віктор Янукович тоді заветував прийнятий Верховною Радою закон, але його проголосували повторно, дозволивши депутатам і далі мухлювати із генпланами міст.

 

 

Теги: Київ , Верховна Рада