Наш Херсонес став Всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО

Галина Танай
23 червня 2013р. 15:13

Наш Херсонес став Всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО

Херсонес Таврійський включили до списку Всесвітньої спадщини Організації Об'єднаних Націй. Про це повідомляють у секретаріаті Кабміну з посиланням на міністра культури Леоніда Новохатька.

Внесення українського Херсонесу до списку номінацій Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ухвалив сьогодні, 23 червня, у Камбоджі. Рішення було одностайним. Унікальність Херсонеса Таврійського в тому, що він включає в себе кілька заповідних ділянок, які є частиною античного Херсонеського городища і його сільськогосподарської округи. Це городище - єдиний зразок античного міста у Причорномор'ї, що зберігся до наших днів. 

21 червня до Всесвітньої спадщини Організації Об'єднаних Націй включили карпатські дерев'яні церкви. В той же час зі списку ледь не викинули Києво-Печерську Лавру та Софію Київську: ЮНЕСКО надзвичайно хвилює забудова буферних зон біля цих пам'яток. Наразі у списку Всесвітньої спадщини вже вісім українських див: Лавра, Софія, Херсонес Таврійський, карпатьскі дерев'яні церкви, букові праліси Карпат, резиденція Буковинських митрополитів, ансамбль історичного центру Львова та пункти геодезичної дуги Струве в Одеській та Хмельницькій областях. 

Теги: Київ , ЮНЕСКО , Херсонес