Як і де краще впасти з висоти пташиного польоту

Олександр Хоменко
24 червня 2013р. 9:13

Як і де краще впасти з висоти пташиного польоту

Про курси першого парашутного стрибка в околицях Києва не писав тільки лінивий. Тому автор цих рядків постарається не перенавантажувати читачів інформацією, яку легко знайти у відкритому доступі. Натомість ми зосередимося на нюансах та інформації, яку можна отримати лише із власного досвіду людини, яка вперше здійснила стрибок. Відповідно, і матеріал цей призначений для тих, хто має бажання спробувати освоїти Висоту, але з якихось причин ще сумнівається.

Отже, все-таки спершу коротко про основне. Навколо Києва є три дропзони – аеродром «Чайка» (Петропавлівська Борщагівка, 10 км від Києва), а також аеродроми у Бородянці (40 км від столиці) та АСК «Прогрес» (селище Прогрес, 70 км у напрямку Чернігова). Всі вони пропонують однаковий комплект послуг за приблизно однаковою ціною. Матеріальна база і порядок здійснення перших стрибків теж усюди однаковий.

Щодо «Чайки», щоправда, варто зробити одне застереження. Через проведення різноманітних заходів, а також внаслідок забудови прилеглих територій стрибки все частіше здійснюються на сусідньому подібному літовищі – у селищі Бузова, у 25-ти кілометрах від Києва.

Всі «першачки» стрибають із десантним парашутом Д-6 або Д-1-5У. Ці моделі досить давнього виробництва, у десантних військах уже використовують їх новіші версії. Однак надзвичайно надійний, хоч і погано керовані загалом, вони знайшли своє місце в парашутному спорті. Крім того, всі хто стрибає, забезпечуються запасним парашутом менших розмірів. На обох парашутах стоять напівавтоматичні пристрої, які контролюють вчасне випускання полотнищ, тому імовірність того, що вони обоє не спрацюють, практично дорівнює нулю.

Найчастіше ж травми при стрибках новачки отримують, торкаючись землі – внаслідок неправильної технології приземлення або невміння правильно керувати парашутом і зіткнення із небезпечними об’єктами.

Саме для цього і потрібні інструктори. Протягом дня, за допомогою теоретичних занять і тренажерів вони багаторазово повторюють алгоритми трьох основних етапів парашутного стрибка:

- вистрибування з літака і випускання парашута;

- правила безпеки і маневрування парашутом під час перебування в повітрі;

- правила приземлення і подальших дій парашутистів.

Отже значну частину часу (мінімум три години) ви проведете на тренуванні, перед тим пройшовши медогляд, і тільки потім вирушите приміряти і підганяти парашут під себе. Таким чином, на перший стрибок краще виділити весь світловий день, нічого іншого на нього не плануючи.

Щодо того, чого варто боятися при стрибку. Нічого не варто, за умови, якщо ви уважно слухали інструктора і старанно виконували його настанови. Усе обладнання старанно і по кілька разів перевіряється, ну і стрибати будете в чисте поле, де практично ніщо не заважає приземленню.

Наостанок кілька важливих нюансів, про які чомусь не завжди пишуть на сайтах аеродромів:

- обов’язково беріть із собою, крім паспорта, ідентифікаційний код, він потрібен для оформлення медичного страхування;

- навіть улітку ніхто не дозволить вам стрибати у шортах, футболці і босоніжках – тільки штани, довгі рукави і високі черевики для фіксації ноги; все це за потреби можна позичити на аеродромі;

- попри те, що на території летовищ працюють буфети, краще мати із собою певну кількість їжі, а особливо води – день від реєстрації до стрибка буде довгий;

- якщо ви, сівши в літак, без поважних причин не зможете стрибнути, то втратите заплачені гроші; не факт також, що дозволять ще одну спробу стрибка наступним рейсом;

- той, хто захоче здійснити другий стрибок менше, ніж за місяць після першого, буде звільнений від інструкторської підготовки; ну і звісно другий і подальші стрибки коштуватимуть на 50 – 70 грн дешевше.

Відпрацювання вистрибування з літака на транежері
Відпрацювання вистрибування з літака на транежері

Інструктор вчить керувати парашутом у польоті і обговорює можливі позаштатні ситуації
Інструктор вчить керувати парашутом у польоті і обговорює можливі позаштатні ситуації

Каски і основні парашути підігнані під свого стрибуна і готові до використання
Каски і основні парашути підігнані під свого стрибуна і готові до використання 

Запасні парашути просто пристібають спереду до основних
Запасні парашути просто пристібають спереду до основних 

Остання розминка перед посадкою в літак
Остання розминка перед посадкою в літак 

У небо вас підніме знаменитий
Стрибають із літака по порядку в залежності від ваги - від важчого до легшого. Заходять навпаки - останнім зайде найважчий стрибун


"Першачки" отримують сертифікат про здійснення першого стрибка 

Інколи через наплив охочих або погодні умови стрибки здійснюються аж до заходу сонця
Інколи через наплив охочих або погодні умови стрибки здійснюються аж до заходу сонця 

Теги: Київ , спорт , Чайка