Табачник поїхав говорити з Москвою про співпрацю

Максим Опанасенко
25 червня 2013р. 12:01

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник полетів в Москву на спільну конференцію з проблем російсько-української співпраці. Про це повідомляє прес-служба МОН.

"Конференція, організаторами якої є Державна Дума Російської Федерації та Верховна Рада України, проходитиме у Московському державному інституті міжнародних відносин. 

До участі у заході запрошені парламентарі, учені, діячі культури та представники ділових кіл обох країн. Міністр освіти і науки Дмитро Табачник виступить на конференції з доповіддю «Про стан і перспективи українсько-російського співробітництва у гуманітарної сфері»" - йдеться в повідомленні.

Частина освітніх експертів, політиків і громадян звинувачували і звинувачують Дмитра Табачника у проросійських настроях. Нерідко це підтверджується фактами. Останній плід українсько-російської співпраці - спільний підручник з історії для вчителів "Україна і Росія на перехресті історії". У листопаді 2012-го "Свідомо" вдалося отримати примірник для огляду. Книга, над котрою працювали обидва Міністерства освіти протягом двох років таємно і без розголосу, складається з чотирьох частин-модулів. Перша розповідає про історію Києво-Могилянської академії, друга - про Давню Русь (саме Давню, а не Київську), третє - про життя російських дворян і української шляхти у XV-XVII століттях, четверта - про життя радянської людини у другій половині XX століття. Автори обійшли всі найгостріші моменти спільної історії - гетьмана Мазепу, українське козацтво, Українську повстанську армію, сталінські репресії, Голодомор, розстріли української інтелігенції у 30-40-х роках XX століття тощо. У Росія книга вийшла як повноцінний підручник, в Україні - у форматі розбитих на чотири частини брошур. Згідно з інформацією на Порталі державних закупівель, брошур надрукували по 10 000 з кожної теми. Тобто загалом – 40 000 примірників. Друком займалося видавництво «Видавничий дім «Освіта». Вартість «таємної» угоди – 299 250 гривень. Виходить, за кожну брошуру Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, що займається друком підручників для шкіл, заплатив по 7,48 гривень.


 

 

Теги: Київ