Янукович віщує нове покращення бізнесу з 1 липня

Ольга Бондаренко
25 червня 2013р. 17:44

Президент України Віктор Янукович підписав закон щодо усунення обмежень у провадженні господарської діяльності, який має спростити умови ведення бізнесу. Про це йдеться на сайті глави держави.

Згідно Закону, контролюючий орган не має права без рішення суду зупинити діяльність підприємства. Якщо контролюючий орган виносить рішення про вжиття інших заходів реагування за результатами перевірок (наприклад щодо застосування штрафних санкцій, винесення приписів про усунення недоліків тощо), то він зобов’язаний звернутися до суду для підтвердження такого рішення. Підприємці звільняються від обтяжливих процедур оскарження в судах прийнятих рішень про накладення санкцій. Такий підхід вводиться в дію з 1 липня. "З прийняттям закону підприємці убезпечені від застосування до них контролюючими органами неадекватних заходів", - йдеться у повідомленні.

Також законом скасовується впровадження нового напряму експертизи проектів будівництва; органи пожежного нагляду позбавляються права брати участь у проведенні експертизи проектів будівництва, оскільки така експертиза здійснюється експертними організаціями; скасовується необхідність подання декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань пожежної безпеки щодо об'єктів будівництва, які введені в експлуатацію, а також щодо об'єктів, на які раніше органи пожежного нагляду видали відповідний дозвіл.

Теги: Київ , Янукович