Вакцині екс-фірми сина Богатирьової дали дозвіл

Маша Землянська
26 червня 2013р. 12:48

Державна лікарська службапоновила дозвіл на використання вакцини проти гепатиту В від компанії ПАТ "Фармстандарт-Біолік". До лютого одним з членів наглядової ради цієї фармкомпанії був син міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової - Олександр.

У 2012-му компанія "Біолік" виграла тендери на поставку ліків на 37 мільйонів гривень. У 2011-му контрактів заключили на 29 мільйонів, у 2010-му - на 15,5. Після оприлюднення цієї інформації, Генпрокуратура взялася перевіряти, чи по-чесному МОЗ закуповувало у цієї компанії вакцини. До цього - у грудні 2012-го - Держлікслужба їх заборонила. Тоді у МОЗі заявили - претензії Держлікслужби не стосуються якості, а спрямовані на вимоги до виробництва, приміщень, обладнання тощо. Попри це, нардеп-БЮТівець Андрій Сенченко заявив, що "Фармстандарт-Біолік" виробляє смертельно небезпечні вакцини проти гепатиту В.

Керівниця МОЗ після скандалу з вакцинами заперечила причетність свого сина до виробництва. Проте в інформації Державного агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України, до лютого Олександр Богатирьов був один з членів наглядової ради фармацевтичної компанії "Біолік". Після скандалу він продав усі свої акції.

 

Теги: Київ , ліки , діти