Кабмін не зміг розібратись з грошима Нафтогазу

Ольга Бондаренко
26 червня 2013р. 15:37

Кабінету міністрів не вдалося затвердити фінансовий план національної акціонерної компанії "Нафтогаз" на рік. Про це заявив після засідання Кабміну депутат від "Свободи" Юрій Сиротюк.

"Сьогодні на засіданні намагалися затвердити фінплан на 2013 р. Нафтогазу... Мінекономіки, Мінфін, Міндох, НКРЄ висловили суттєве зауваження до фінплану, були суттєві зауваження Мінюсту і відповідно рішення було не ухвалено... Не ухвалили, тому цифри не реалістичні, грошей не вистачає, фінплан не виконується", - заявив Сиротюк "ЛігаБізнесІнформ". За його словами, у фінплані передбачалося, що прибутки підприємства мали скласти 166 мільярдів гривень, видатки - 165 мільярдів гривень, чистий прибуток 600 мільйонів гривень, виплати податків, зборів в державні цільові фонди 18 мільярдів гривень. При цьому, касовий дефіцит Нафтогазу прогнозувався в сумі 32 мільярди гривень.

21 червня "Нафтогаз" взяв кредит суму 2,49 мільярда гривень під 18% річних для погашення боргу Газпрому. На початку 2013 року російський "Газпром" виставив Україні штрафні санкції на 7 мільярдів доларів за невиконання газових контрактів. 10 квітня віце-прем’єр-міністри Юрій Бойко та Олександр Вілкул доручили розробити план щодо здійснення заходів для заощадження природного газу. 26 квітня Кабінет міністрів зареєстрував законопроект, яким пропонується зняти заборону на приватизацію газотранспортної системиЗа 2012 рік "Нафтогаз" зазнав чистого збитку у розмірі 10,271 мільярдів гривень.


Теги: нафтогаз , Київ , газ , гроші