Хто зводить паркан під вікнами на Тверській

Маша Землянська
26 червня 2013р. 17:33

Хто зводить паркан під вікнами на Тверській

"Це жах, ми фактично опинилися у заручниках. Вони просто приїхали і почали щось будувати. Здається, вже й ріжуть дерева", - жаліється жінка, яка замість фруктового саду в п'яти метрах від свого вікна побачила металевий паркан.

Про плани на забудову і до цього невеличкої прибудинкової території жителі будинку на Тверській, 16 зрозуміли три тижні тому. На початку червня під їхній будинок "примостили" будівельні вагончики та посадили охоронців. Щоправда, ні документів, ні пояснень людям не надали. Вранці 26-го червня сюди підтягнули техніку та будівельників.

"Свідомо" вирішило дізнатися, хто забирає у людей клаптик повітря: за даними земельного реєстру, жодних нових власників у прибудинкової території цього будинку немає.

Чия техніка на Тверській?

"Мы ничего не режем. Деревья не рубаем. Просто ставим забор", - на шляху до приватних охоронців нас перехоплює чоловік у помаранчевій касці. Одразу представляється прорабом, але без імені.

"Просто есть задание огородить свою землю. То есть у нас есть договор оренды на землю с 2006-го года", - чоловік наче не розуміє, чому до нього так багато питань. "Вот видите - детская площадка стоит на нашей земле. Но мы-то деток будем пускать. А позже... ну, когда стройка начнется, поставим новую площадку", - і тицяє пальцем убік. Там чекають на свою чергу новенька гойдалка та гірка.

Ми ж просимо чоловіка показати документи і сказати, хто і що збирається тут будувати. Чоловік непохитний: "Документи вже віддав, а будуватимемо... будуватимемо поки паркан". Проте один папірець у течці з документами таки залишився - на ньому видно замовника, тобто назву фірми, на яку працює цей прораб. Це - "Українська державна будівельна корпорація "Укрбуд". За даними держреєстру фізичних та юридичних осіб, зареєстрована вона у Києві, на вулиці Раскової, 23. Директором значиться Сергій Пойманов.

Про те, що техніку привезла сюди саме ця компанія, говорить ще один факт - три тижні тому до місцевих мешканців приходив представник "Укрбуду" і попереджав про плани на їхню землю.

В розмові зі "Свідомо" цю компанію згадували і охоронці: "Ми нічого не знаємо. У нас є замовлення від компанії "Укрбуд" - тому ми тут і тому ми охороняємо".

У самій компанії наразі інформацію про причетність до землі на Тверській - не підтверджують, проте й не остаточно заперечують. Нам вдалося зв'язатися з заступником директора "Укрбуду" Сергієм Бочарніковим. "Не володію жодною інформацією про проект на Тверській. Відсотків на 99% - це не наше будівництво", - заявив він.

Чого бояться люди з Тверської?

"Нас одразу попередили, що тут буде висотка. І що нічого вже з цим не зробиш. Навіть саркастично порадили шукати інше місце для "прогулок" з дитиною", - ділиться зі "Свідомо" Оксана, яка щодня приходить сюди з дитиною - адже це єдине затишне місце.


Ця висотка знаходиться на вульці Горького - в 50-ти метрах від будинку на Тверській. Фірма-забудовник – "Укрбуд".

На офіційному сайті компанії зазначено: наразі у Києві будується сім об'єктів. Окрім будівництва на Горького, звітують про зведення комплексів на Бакінській, Комбінатній, Драгомирова. Ще два проекти чекають на Матикіна. Ще одне будівництво - за Києвом, у селі Гора. І хоч адреси в усіх будівель різні, вони мають дещо спільне - з дрібними майданчиками "Укрбуд" не працює. Якщо вже береться за будівництво, то зводить висотку чи житловий комплекс.

"Свідомо" вже направило запити і запросило усі документи та дозволи на будівництво (якщо вони є) у міської адміністрації, Київради та повторно - у компанії "Укрбуд".

 

Теги: Київ , забудова