Музику до "Толоки" пише володар "Золотого глобуса"

Галина Танай
26 червня 2013р. 17:46

Музику до "Толоки" пише володар "Золотого глобуса"

Музика від володаря "Золотого глобуса" й улюбленця режисера Бернардо Бертолуччі, більш ніж успішна презентація у Каннах, участь у програмі Work-in-progress на Карловарському кінофестивалі - творча група "Толоки" не втрачає часу.  І, хоч поки знято тільки чверть фільму, вже можна передбачити: на цю картину чекає міжнародний успіх. Про що розповість українцям "Толока" і хто став натхненником зйомок, на прес-конференції в "Кінопалаці" розповів режисер Михайло Іллєнко. 

На знімальному майданчику "Толоки" зібрались найвідоміші українські актори: Богдан Бенюк, Віталій Линецький, Дмитро Рибалевський, Раїса Недашківська, Ірина Капінос та Дмитро Лінартович. Музику до фільму теж створювали зірки: Михайлу Іллєнку вдалося домовитись про співпрацю зі знаменитим композитором Владом Алессіо. Алессіо – італієць із українським корінням, володар «Золотого глобуса» та улюбленець режисерів Бернардо Бертолуччі та Франко Дзефіреллі. А саундтрек до тізера «Толоки» написав Сергій Фоменко, він же Фома з гурту «Мандри».


Як розповів Іллєнко, задум «Толоки» він виношував навіть не 15 років – ідея засіла в голові ще з 1967, коли старший брат Юрій розповів йому про українську традицію толоки. Тому фільм, що має вийти до 200-річяТараса Шевченка, режисер вирішив присвятити не лише поету, а й брату Юрію Іллєнку та акторові Івану Миколайчуку.

Фото з весняного періоду зйомок
Фото з весняного періоду зйомок "Толоки"

«Який би фільм я не почав знімати, все одно виходить про любов», - зауважив Іллєнко. Тож «Толока», вочевидь, теж буде про любов – у хорошому сенсі цього слова. «Українці весь час лю без люблять і відбудовують. Про це й фільм – що неможливо жити без любові і спільноти», - підсумував Фома.

Михайло та Іванка Іллєнко. Фото з весняних зйомок
Михайло та Іванка Іллєнко. Фото з весняних зйомок "Толоки".

Побачити, про що ж усе-таки «Толока», українці зможуть у березні 2014 – фільм планують випустити якраз до ювілею Тараса Шевченка. "Толока" - це кіноверсія вірша Тараса Шевченка "У тієї Катерини хата на помості". Головні ролі грають  "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" Дмитро Лінартович, Іванна Іллєнко і Дмитро Рибалевський. Бюджет "Толоки" складає 28 мільйонів гривень, знімають фільм за державні кошти.  

Фото з фейсбук-сторінки фільму "Толока"

Теги: Іллєнко , Толока , Кіно , Київ