Замість ЄДАПСу загранки друкуватиме "Україна"

Ольга Бондаренко
26 червня 2013р. 18:21

Поліграфкомбінат "Україна" 26 червня виграв тендер Державної міграційної служби на закупівлю закордонних паспортів. Про це повідомляє ZN.UA.

Тендер проводився за процедурою закупівлі в одного учасника, оскільки поліграфкомбінат "Україна" має все необхідне обладнання, щоб приступити до виробництва закордонних паспортів у найкоротші терміни. В пропозиції поліграфкомбінату вартість одного закордонного паспорта склала 82,2 гривні, тоді як консорціум "ЄДАПС" оцінював виробництво документа в 149 гривень.

15 червня Антимонопольний комітет скасував результати конкурсу Державної міграційної служби на закупівлю біометричних паспортів у консорціуму ЄДАПС. Незадовго до цього, у Віснику державних закупівель з’явилась інформація про результати тендеру на сім мільйонів гривень для виготовлення бланків паспортів. Перемогу отримав консорціум ЄДАПС, він, до речі, і єдиний учасник конкурсу. Справа у тому, що з 2006-го року фірма, пов’язана з ЄДАПСом - "ЮС-дизайн" зареєструвала промисловий зразок паспорту, а відтак консорціум отримав монополію на їхній друк. За аналогічною схемою було отримано монополію і на біометричні паспорти у грудні 2012-го року. Засновник "ЮС-дизайну" - Юрій Сидоренко, що поїхав з України у 90-х роках і розшукувався у справі про вбивство Сергія Полєтаєва. На Україні інтереси ЄДАПСу і Сидоренка лобіював народний екс-депутат Партії Регіонів Василь Грицак, який і є автором закону про біометричні паспорти. У квітні Грицак став заступником голови Державної міграційної служби.


Теги: ЄДАПС , Київ