Рятувальники просять не купувати випічку

Максим Опанасенко
27 червня 2013р. 8:48

Київські рятувальники просять киян не купувати випічку, шаурму, чебуреки і біляші. Про це йдеться в заяві їхньої прес-служби.

"Головне управління ДСНС у м. Києві радить Вам у спеку взагалі не купувати готові продукти. Найнебезпечнішими для нас залишається випічка з м'ясною, овочевою та сирною начинкою, тобто, всі чебуреки, пиріжки, хачапурі, шаурма, біляші і інш. Особливо ті, які продаються в переносних кіосках. По-перше, не завжди можна довіряти тому фаршу або овочевий суміші, з яких приготовлена начинка, а, по-друге, навіть хороший вміст, через певну кількість часу, стає ідеальним середовищем для розмноження мікробів. Не думайте про купівлю будь-яких готових салатів, особливо тих, де є майонез. За санітарними нормами салат з майонезом може зберігатися в холодильнику не більше години" - йдеться в повідомленні.

Рятувальники склали цілий список "небезпечних" продуктів:

- Гриби (невідомо, де вони були зібрані)

- Молочні продукти (невідомо, що за корівка давала це молоко, якими руками і в яких умовах готували сирок і масло)

- Випічка і шашлики.

- Всі продукти з м'яса і з його додаванням небезпечні (начинка пиріжків - зазвичай невідомого походження. А що стосується шашликів, то в замаринованого вигляді можна збути будь-яку «тухлятину»). Якщо ж голод все ж таки переміг всі застереження і так сталося, що Ви отруїлися, то МНСники радять наступне: "До приїзду швидкої : промийте шлунок - за раз випити 0,1%-ний розчин перманганату калію (1,5 літра) або 2%-ний розчин питної соди. Щоб блювота не призвела до зневоднення організму, через кожні 15 хвилин необхідно випивати по столовій ложці кип'яченої води або розчин «Регідрону» (1 л кип'яченої води на 1 пакетик порошку). Також може допомогти активоване вугілля (2 таблетки 3 рази на день)".

 

 

Теги: Київ