Бригинець:КМДА без бою здасть Лавру церковникам

Галина Танай
27 червня 2013р. 12:25

Бригинець:КМДА без бою здасть Лавру церковникам

КМДА підтримала законопроект, що дозволить Кабміну передавати об'єкти релігійним громадам без дозволу місцевої влади. Таким чином, церковники зможуть практично безконтрольно перебудовувати культурні пам'ятки. Про це заявив голова підкомітету Верховної Ради  з питань охорони культурної спадщини Олександр Бригинець.

Бригинець заявляє: у нього на руках є погодження законопроекту, підписане  заступником голови КМДА Віктором Коржом, а саме - проекту Закону України № 2993 «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для повернення культових споруд релігійним громадам»Суть його в тому, що тепер рішення про передачу релігійних об'єктів релігійним громадам буде ухвалювати не лише столична влада, а й Кабмін. На думку Бригинця, це означає, що передавати культурні пам'ятки церковникам тепер будуть за рішенням Кабміну, а позицію КМДА ніхто враховувати не буде. Приміром, Кабінет міністрів зможе дозволити Московському патріархату приватизувати Києво-Печерську Лавру - а отже, контролювати процеси реконструкції пам'ятки буде практично неможливо. 

Як приклад Бригинець наводить карпатські дерев'яні церкви, що недавно стали об'єктами культурної спадщини ЮНЕСКО: через те, що релігійні громади перебудували їх, позбавивши автентичних елементів, споруди потребують відновлювальних робіт. Але контролювати хід цих робіт держава не може, адже церкви є об'єктом власності релігійних громад. Таким чином, за новим законом щасливі церковники зможуть робити зі "своїми" пам'ятками що завгодно. 


Теги: Бригинець , Лавра , ЮНЕСКО , Кабмін , КМДА , Київ