Хто нагодував дітей отруйною запіканкою

Маша Землянська
27 червня 2013р. 12:53

Хто нагодував дітей отруйною запіканкою

До 130-ти дитячих садочків вже завітала санітарна служба з перевіркою. Попереду – ще 347. Ходити до дітей СЕС почала після отруєння 43-ох дітей та двох працівників дитячого садочку №455, що на вулиці Празька. В усіх один діагноз – гостра кишкова інфекція через зараження сальмонелою. 29 з них досі залишаються на лікарняному ліжку. Решта – лікуються вдома.

Комісія з медиків та санепідеміологів встановила – дітей отруїла вермішельна запіканка. Джерело у санітарно-епідеміологічній службі показало «Свідомо» висновки експертизи – сальмонела Enteritidis групи D потрапила на дитячі тарілки разом з яйцями.

«Ознаки сальмонели знайшли всюди – на залишках страви та на обладнанні, яке використовувалось для її приготування. Тобто мова йде про цілу заражену партію», - розповідає працівник СЕС.

Звідки приїхала сальмонела

До дітей отруйна бактерія проїхала 80 кілометрів. Яйця для дитсадків Дніпровського району провозять з «Агрофірми Березанська птахофабрика», що у селі Садове. За даними Державного реєстру фізичних та юридичних осіб, виконавчий директор підприємства – Василь Бежинець. В розділі діяльності – розведення птиці, ведення сільського господарства та оптова торгівля.

Коли підозри про отруєння з вини яєць підтвердилися лабораторно, попри дійсні посвідченням про якість та ветеринарну довідку, – СЕС їх заборола. Щоправда, табу наклали тільки на одну партію.

«Якщо сальмонелу знайшли в одній партії, велика ймовірність, що джерело бактерій - на птахофабриці. Тому, думаю, не варто казати чим ризикує і решта продукції, що реалізується. А відповідно і ті, хто її купує»,  – розповідає «Свідомо» чоловік у білому халаті.

На офіційному сайті птахофабрики – жодної згадки про історію з дитсадком. Натомість – переліз з 12 видів яєць різної категорії та яєчний порошок, що пропонують покупцям.

«А що курка?! Її ж не змусиш не нестися», - говорять в приймальні птахофабрики. Там запевняють: ще не бачили офіційних результатів експертизи, тому жодних коментарів не дають.

Проте нам вдалося з’ясувати, що наразі на птахофабриці працює комісія СЕС. Реалізація товару призупинена.

Хто привіз заражені яйця дітям

За даними Вісника державних закупівель, яйця для дитсадків Дніпровського району купували у ПП "Ніка-1". За десяток заражених сальмонелою яєць компанія посередник попросила з київського бюджету по 10,7 гривень за десяток. «Свідомо» перевірило - на момент закупівлі вони в Києві коштували по 7,79.

Що це за фірма? ПП «Ніка-1» зареєстроване на Оболоні – на Сокальського, 5, квартира 12. Керівник, згідно з даними «Інформаційно-ресурсного центру», Євгеній Ігоревич Куцев.

Людина з таким же ім’ям, прізвищем і по-батькові у жовтні 2012-го була офіційним спостерігачем кандидата в нардепи від УДАРу Юрія Крикунова. Балотувався від по 217-му округу – також на Оболоні. 

Продукти ця фірма регулярно постачала Оболонському, Деснянському, Дніпровському і Святошинському управлінням освіти, КПІ і військово-медичному управлінню Служби безпеки.

Теги: Київ , діти