Газпром готується виставити Україні новий рахунок

Ольга Бондаренко
27 червня 2013р. 15:28

Російська газова компанія "Газпром" готується виставити Україні новий рахунок. Про це в інтерв'ю на "Ехо Москви" заявив представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

"Ми за минулий рік виставили рахунок і розраховуємо, що і за цей рік теж", - сказав Купріянов. При цьому він не назвав розмір рахунку за 2013 рік, але зазначив, що він буде великим. "За контрактом є зобов'язання і їх треба виконувати", - підкреслив представник "Газпрому". Окрім цього він зауважив, що не сприймає всерйоз спроби України домовитись про реверсні поставки газу: "Поки в цьому більше балачок, аніж дій. Якщо подивитися ту статистику, яка публікується в Україні, ми побачимо, що, по-перше, обсяги низькі, по-друге, ціна непринципово відрізняється. Це скоріше такий галас, щоб показати активність", - сказав він.

На початку 2013 року російський "Газпром" виставив Україні штрафні санкції на 7 мільярдів доларів за невиконання газових контрактів. Зараз Україна вже отримує газ по одному реверсному шляху - від німецького трейдера RWE G&T через Польщу та Угорщину. Ведуться переговори щодо поставок газу з Румунії та Словаччини. Росія вважає такі дії шахрайством, адже вона є основним постачальником газу до Європи і, за її словами, саме її газ збираються перепродавати. Що цікаво, отримувати газ від Європи, а не від Росії напряму для України дешевше. За оцінкою Інституту енергетичних досліджень, станом на листопад 2012-го економія від такого договору становила 300 000 доларів, але ключовим моментом є не так збереження грошей, як пошук альтернативи російському газу. 

Теги: Київ , Газпром , нафтогаз , газ