Суд виганяє екскаватор із Десятинного

Галина Танай
27 червня 2013р. 16:07

Суд виганяє екскаватор із Десятинного

Окружний адмінсуд визнав забудову в Десятинному провулку незаконною і заборонив Київському патріархату з "Інтеграл-будом" проводити будь-які будівельні роботи на ділянці біля будинків №№ 3 А,Б та 5, Д. Радісною новиною у своєму фейсбуці поділилась активістка Юлія Філоненко.

Суд задовольнив скаргу "Андріївсько-Пейзажної ініціативи", а саме - активісток Марини Соловйової та Ірини Невмержицької. І визнав нечинним розпорядження Київради від 14 грудня 2007 року № 1653 «Про надання Київській патріархії Української православної церкви Київського патріархату дозволу на проектування та будівництво комплексу будівель адміністративного та господарського призначення з житловими приміщеннями службового призначення на пров. Десятинному, 3 літери А, Б та 5 літера Д у Шевченківському районі». Будівельні роботи заборонені з 11 червня. Отже, екскаватор, який копав у Десятинному 25 червня, був порушником закону.

Досі Київський патріархат програв уже два суди щодо незаконної забудови землі історико-культурного призначення на Десятинному провулку 3-5. Патріархатом було зруйнувано два історичні будинки на провулку Десятинному і розпочато будівництво, хоча жодних дозволів та рішень Київради на це не було. Зусиллями правозахисників будівництво було зупинене. На цьому місці також знесли два будинки 19-го століття. У 2009-ому році столичні археологи знайшли тут фундамент палацу князя Володимира Великого.

Теги: Київ , Десятинний , забудова , патріархат , суд