Волонтери просять Рибака пояснити свою поведінку

Маша Землянська
28 червня 2013р. 11:32

Більше півтора десятка громадських організацій та окремі волонтери написали відкритого листа Володимиру Рибаку. Під голови Верхоної ради вимагають пояснень: чому він не ставить у порядок денний закони, які могли б врятувати дітей. А саме гроші з підвищених акцизів на пиво перенаправити на добудову Охматдиту.


 

Три законопроекти, зареєстровані в Раді у квітні, передбачають підняття акцизів на пиво втричі - з 0,87 гривень до 2,50 гривень. Так нардепи планують не тільки зменшити дитячий алкоголізм - пляшка пива після здорожчання акцизів, має подорожчати на 1-2 гривні, але й половину з виручених за це грошей - а це приблизно 2 мільярди гривень - передати на добудову нового корпусу лікарні Охматдит.

Планувати і будувати новий корпус, котрий зможе лікувати додатково 27 000 маленьких пацієнтів, почали в вересні 2011-го року. Всього для завершення лікарні та встановлення обладнання заплановано 1 мільярд 800 мільйонів гривень. Проте за півтора роки на "надію" дітей виділили 225 мільйонів. На 2013-ий заплановано дати ще 200 мільйонів, але грошей поки не дали. Будівельники вже заявили про брак коштів і зупинили роботи. "Свідомо" вже з'ясовувало, що парламентському комітеті з податків, де ця ідея попередньо обговорювалася, проти виступили члени "партії регіонів" - голова комітету Віталій Хомутинник та Катерина Ващук. Удар наніс і нардеп від "Батьківщини" Сергій Терьохін. Через два тижні після появи "охматдитських"  законопроектів він зареєстрував альтернативний.

 

Теги: Київ , діти