Міноборони просить ще 31 млрд на армійські нужди

Ольга Бондаренко
29 червня 2013р. 11:04

Міністр оборони Павло Лебедєв до запланованих до 2017 року на утримання армії 100 мільярдів гривень запросив ще 31 мільярд. Про це написав Дмитро Менделєєв у своїй статті для ZN.UA.

Як повідомляє автор матеріалу, на початку червня, в обстановці підвищеної секретності, на засіданні уряду було схвалено проект Державної комплексної програми реформування і розвитку Збройних сил України на період до 2017 року. За словами військового чиновника, ці додаткові мільярди він заробить в ході реалізації надлишків військового майна. На торги буде виставлено майже 56 тисяч гектарів земель оборони та понад 30 тисяч одиниць військової техніки. Водночас, Лебедєв промовчав, що в період з січня по березень - до бюджету надійшло лише 50 мільйонів гривень від реалізації військового майна. Деяку частину бюджетних коштів, за планами Міноборони, передбачається направити на витрати, пов'язані з допомогою військовослужбовцям, які стануть інвалідами або загинуть за час проведення реформи. Число таких військових, на думку Міноборони, складе 2500 осіб, тобто по 500 осіб на кожен рік реформування армії. Крім того, армійські чиновники припускають, що їм потрібно буде щорічно протягом п'яти років відправляти в декрет майже по тисячі жінок-військовослужбовців.

У цілому ж, в Міноборони планують скоротити армію більш ніж на 60 тисяч людей: близько 36 тисяч військовослужбовців і 24 тисячі службовців. При цьому половина цієї кількості буде звільнена в перший рік реформи. 26 червня на брифінгу у Кабінеті Міністрів міністр оборони Павло Лебедєв повідомив, що на переозброєння Збройних Сил України до 2017 року планується 28 мільярдів гривень.

Теги: Київ , Міноборони , армія , Лебедєв