У середу в Раді подумають про вимоги ЄС

Ольга Бондаренко
29 червня 2013р. 13:29

У середу, 3 липня, Верховна Рада планує розглянути закони, необхідні для подальшої лібералізації візового режиму з Євросоюзом, а також виконання критеріїв для підписання угоди про асоціацію з ЄС. Про це повідомила перший заступник міністра юстиції Інна Ємельянова, передає Радіо Свобода.

За її словами, на наступному пленарному тижні в Раді планують провести так званий "День ЄС".
"У цей день плануємо розглянути все те, що ще має бути завершено з двох блоків (питань): безвізового режиму та угоди про асоціацію", - сказала вона. Разом з тим, Ємельянова зазначила, що два основних елементи, яких вимагає від України Євросоюз - зміни в закон про прокуратуру і про вибори - ще не надійшли у Верховну Раду. На її переконання, на початку осені ці два закони ухвалять.

Результати моніторингу, ініційованого фондом "Відродження" 19 червня показали, що Україна не досягла відчутних результатів по жодній з 11-ти вимог Євросоюзу, необхідних для підписання угоди про асоціацію. Експерти підкреслили: щоб підписати угоду про асоціацію в цьому році, влада повинна до вересня продемонструвати прогрес по деяких напрямках. Зокрема, знайти спосіб звільнити Юлію Тимошенко, провести чесні вибори в п'яти округах, де Центрвиборчком не зміг встановити результати голосування, вирішити конфлікт навколо позбавлення депутатських мандатів Сергія Власенка, Олександра Домбровського і Павла Балоги, призначити вибори мера Києва і Київської міськради, реформувати виборче законодавство , а також скасувати закон "Про всеукраїнський референдум".

 

Теги: Київ , Верховна Рада , ЄС