Fitch: рейтинг України впав – долар буде 9 грн

Олесь Лук'яненко
1 липня 2013р. 10:16

Fitch: рейтинг України впав – долар буде 9 грн

Міжнародне рейтингове агентство Fitch погіршило прогноз рейтингів України до "негативного". Разом з тим агентство прогнозує подальше зниження курсу національної валюти до 8,5 гривень за доллар США до кінця 2013 і до 9 гривень до кінця 2014 року, пишуть "Українські новини".

Падіння рейтингу зі "стабільного" відображає ймовірність подальшого зниження міжнародних резервів України у зв'язку з тим, що країну чекають важкі виплати за зовнішнім боргом протягом цього і наступного року. Fitch очікує, що зростання економіки України в 2013 році складе 0,5-1%, а в наступному році підвищення ВВП прискориться до 2-3%. Фінансова система і економіка країни впораються із зміною вартості нацвалюти в цих межах, однак більш значне падіння курсу може призвести до негативних наслідків для рейтингів України. У відповідності зі шкалою Fitch, рейтинги групи В означають наявність певних кредитних ризиків при обмеженому запасі міцності. 

У травні запаси Національного банку знизилися на 2,8%. У грошах це означає мінус 697 мільйонів доларів. А відтак на рахунку залишилося трохи більше 24 з половиною мільярдів.

Теги: Київ