Шпигун Сноуден попросив притулку в Росії

Ольга Бондаренко
1 липня 2013р. 19:36

Колишній співробітник американської розвідки Едвард Сноуден попросив політичного притулку в Росії. Про це повідомляє "New York Times".

Вдень на прес-конференції президент Росії Володимир Путін заявив, що Сноуден може залишитись в країні, за умови, якщо припинить дискредитувати американські спецслужби. Також, за інформацією ВВС, Путін наголосив на тому, що Сноуден не співпрацює і ніколи не співпрацював з російськими спецслужбами. 

Едвард Сноуден 20 травня втік із США до Гонконгу, звідки 23 червня перелетів до Москви і далі, судячи з заброньованих квитків, повинен був летіти за маршрутом Гавана-Каракас, але до цих пір не полетів. При цьому притулок Сноуден запросив в Еквадорі. Сноуден заявив, що уряди Великобританії та США стежать за телефонними переговорами та листуванням мільйонів як своїх громадян, так і інших країн. США висунули проти Сноудена звинувачення у викраденні державної власності, несанкціонованої передачі інформації, що зачіпає питання національної оборони, і в свідомому розголошенні секретних розвідувальних даних.

 

Теги: Київ