На Байконурі вибухнула ракета-носій після старту

Олесь Лук'яненко
2 липня 2013р. 10:18

Російська ракета-носій "Протон-М", яка стартувала з Байконура з розгінним блоком ДМ-03 і трьома навігаційними космічними апаратами Глонасс-М, впала на першій хвилині старту. Запуск ракети із трьома супутниками транслював у прямому ефірі телеканал "Росія 24".

Втрати від падіння у вівторок ракети-носія "Протон-М" і трьох космічних апаратів "Глонасс-М" складають приблизно 200 мільйонів доларів, повідомило джерело в космічній галузі. Але наразі триває розслідування. Причиною падіння "Протона-М" із трьома навігаційними супутниками ГЛОНАСС на борту могла стати відмова одного з кермових двигунів, вважають на Байконурі.

Черговий запуск "Протона-М" був запланований на 21 липня. Наступний після нього запуск також, швидше за все, буде перенесений, припустило джерело. Поки він призначений на 14 серпня. Всього до кінця року планується ще шість пусків "Протона-М". Наразі всього в складі орбітального угрупування ГЛОНАСС налічується 29 супутників, з них 24 використовуються за цільовим призначенням. Чотири космічних апарати перебувають в орбітальному резерві і один - на етапі льотних випробувань.


 

Теги: Росія