Тютюнові корпорації підвищили ціни на цигарки

Олесь Лук'яненко
2 липня 2013р. 14:18

Тютюнові корпорації підвищили ціни на цигарки

Всі транснаціональні тютюнові компанії, які працюють в Україні, підвищили на 50 копійок максимальну роздрібну ціну на переважну більшість провідних марок сигарет. Про це свідчить інформація на сайті Міністерства доходів і зборів.

Як повідомляють активісти Коаліції за вільну від тютюнового диму, українці стали курити менше і тютюнові корпорації залізли у кишені курцям, щоб компенсувати падіння своїх прибутків у перші місяці 2013 року. За даними Держстату, у січні-травні цього року виробництво сигарет зменшилося на 4,7 мільярди штук у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, адже впав обсяг реалізації.

Після суттєвого підвищення тютюнових акцизів в Україні в 2008-2010 роках їх подальше зростання загальмувалося. Це наочно видно у порівнянні з сусідніми країнами. В Білорусі з 1 липня ставка акцизу на сигарети без фільтру підвищено вдвічі, мінімальну ставку акцизу на сигарети з фільтром – на 67%. В Росії ставка акцизу на сигарети без фільтру вже є вищою, ніж в Україні. А з 1 січня 2014 року. мінімальна ставка акцизу на сигарети з фільтром в Росії в перерахунку становитиме більше 5 грн. на пачку, тоді як в Україні вона наразі складає лише 4,35 грн. на пачку. В країнах ЄС мінімальний рівень акцизу становить 1,28 євро або 13 грн. на пачку. Громадські організації – члени Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» - закликають уряд України та народних депутатів підтримати законопроект, який підвищить ставки акцизів більше, ніж запропонований Кабміном законопроект та збільшить реальні ціни на сигарети.  

 

Теги: Київ , Цигарки