Захарченко врадіївцям: так протестувати не можна

Олесь Лук'яненко
2 липня 2013р. 14:40

Захарченко врадіївцям: так протестувати не можна

Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко доповів у Верховній Раді щодо подій у Врадіївці, де відбулося зґвалтування дівчини за участі правоохоронців та штурм місцевими мешканцями райвідділку міліції. Під час доповіді він заявив, що такі форми протесту є неприпустимими, і асові заворушення будуть розслідувані.

"Райвідділ - це режимний об`єкт, де зберігається зброя та знаходяться затримані правопорушники", - пояснив Захарченко. За його словами, одна з причин резонансних подій - безвідповідальность начальника Врадіївського райвідділу міліції. Говорячи про причини повільної реакції Захарченко зауважив, що щоденно до відомства потрапляє інформація про злочини, “а відомство бере на контроль найважливіші”. Таке рішення прийнято у зв’язку з тим, що інформація про напад на місцеву жительку за участі працівників міліції була надана керівництву не в повному обсязі, що не дозволило швидко та об’єктивно розібратися у ситуації та призвело до заворушень. "Зробіть справжній мужній вчинок - підіть у відставку!", - порекомендував Арсеній Яценюк Захарченку, після чого в опозиційній частині парламенту пролунали оплески.

На Миколаївщині, у містечку Врадіївка, близько тисячі людей вночі штурмом взяли райвідділок мілції. В хід пішло каміння, арматура та навіть коктейлі Молотова. Працівники міліції ховалися у підвалі райвідділу, а згодом від диму їм стало погано, проте розлючені люди не давали швидкій надати допомогу міліціянтам. Близько 2:00 ночі протестувальників вдалося вгамувати, і люди зняли осаду. Людей обурило те, що працівники міліції намагаються стати на захист одного зі своїх колег, який, за словами 29-річної мешканки, зґвалтував її разом з іншим міліціонером. Дівчина повідомила слідчому, що її побили і зґвалтували два офіцери міліції - лейтенант Дмитро Поліщук та старший лейтенант Євген Дрижак. У побитті також брав участь місцевий таксист на прізвище Рябіненко. Поліщук та Рябіненко затримані, що ж стосується Дрижака, то у нього виявилося алібі - він, нібито, в момент злочину чергував у райвідділі. Справа в тому, що Дрижак виявився хресником керівника обласного управління МВС Валентина Парсенюка, а Поліщук племінником прокурора Заводського району міста Миколаєва. Наразі вже відсторонено начальника міліції у Миколаївській області Валентина Парсенюка, а також звільнили прокурора Врадіївського району Миколаївської області Сергія Мочалка, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

 

 

Теги: Київ , Захарченко