Суд: Міністерство спростує наклеп про Гонгадзе

Олесь Лук'яненко
3 липня 2013р. 14:12

Суддя Печерського райсуду Сергій Вовк своїм рішенням зобов`язав Міністерство внутрішніх справ та депутата від Партії регіонів Миколи Джигу спростувати неправдиву інформацію про вбитого журналіста Георгії Гонгадзе у декількох друкованих виданнях. Про це на прес-конференції повідомив адвокат Олег Король.

Суд визнав недостовірною інформацію, оприлюднену в газеті "Іменем закону", газеті "Київські відомості" та тижневику "Газета 2000". Неправдива інформація поширювалася щодо боргів журуналіста за квартиру, втечу від кредиторів та участь його як солдата грузинської армії у грузино-абхазькому конфлікті у 1993 році. Також поширювалася інформація, що Гонгадзе мав звичку позичати у друзів кошти та не повертати. Крім того, в одному з видань повідомлялося, що журналіст в Турції потрапив в ДТП, залишив в заставу паспорт і не розрахувався. Спростування має бути тим же шрифтом та на тій же шпальті, що і сам наклеп.

Позивалася до суду мати вбитого журналіста Леся Гонгадзе. Пані Гонгадзе в позивних вимогах вказала 1 гривню моральної шкоди, адже на меті мала встановлення справедливості, а не можливість заробити. 29 січня трійка суддів Печерського райсуду Києва на чолі з Андрієм Мельником засудила колишнього начальника розшуку МВС Олексія Пукача до довічного ув'язнення з конфіскацією майна за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Після оголошення вироку, головуючий в трійці суддя Мельник запитав у Пукача, чи погоджується він з вироком, на що Пукач відповів: "Я погоджуся, коли у цій клітці зі мною будуть Кучма і Литвин". 

 

Теги: Київ , Гонгадзе