Ситуація в Єгипті загострюється

Ольга Бондаренко
3 липня 2013р. 19:18

Щонайменше 16 людей загинуло та більше 200 зазнали поранень у Каїрі, де невідомі напали на прихильників президента Мохамеда Мурсі, повідомляє ВВС. Водночас, офіційний представник єгипетського президента Айман Алі заявив, що Мухаммед Мурсі готовий віддати життя заради збереження демократичного режиму у країні.

За годину до закінчення терміну ультиматуму, висунутого військовими єгипетським політикам, підрозділи єгипетської армії взяли під свій контроль будівлю державної телерадіокомпанії в центрі Каїра. 

2 липня, президент Єгипту Мохаммед Мурсі відкинув ультиматум та виступив з вимогою до всіх політичних сил врегулювати протиріччя за 48 годин. 1 липня четверо членів єгипетського уряду залишили свої посади після акцій протестів, учасники яких вимагають відставки президента країни Мохаммеда Мурсі. 29 червня більше 22 млн осіб підписали петицію із закликом до відставки президента Єгипту Мухаммеда Мурсі. 

27 червня МЗС України рекомендувало українцям не їхати у Каїр, Александрію, Асьют, Ісмаілію, Порт-Саїд, Суец та Північний Синай. Тим же українцям, які вже перебувають на території Єгипту, рекомендовано обмежити пересування країною, утримуватися від відвідання місць скупчення людей і не брати участі в акціях протесту, демонстраціях та інших масових заходах.

Теги: Київ , Єгипет