Президента Єгипту заарештували військові

Олесь Лук'яненко
4 липня 2013р. 8:00

Президента Єгипту заарештували військові

Глава армії Єгипту генерал Абдель Фаттах Сісі в телезверненні до нації заявив, що президент Мохаммед Мурсі відсторонений від влади. Ісламістський рух "Брати-мусульмани", яке представляв президент, заявило, що Мурсі перебуває під арештом на військовій базі, пише BBC.

Ісламістський рух "Брати-мусульмани", яке представляв президент, заявило, що Мурсі перебуває під арештом на військовій базі. Повідомляється також про затримання ще двох високопоставлених членів цього руху, який перебував при владі в Єгипті. Генерал у зверненні заявив, що Мурсі не зміг виправдати покладені на нього очікування єгипетського народу, і тепер дію конституції країни призупинено. Військові заявили, що готові померти, але захистити країну від "терористів і дурнів". Заяву військових десятки тисяч противників президента зустріли радісно та святково. Феєрверки і танці тривають там всю ніч. Згідно з повідомленнями, в єгипетському місті Мерса-Матрух були вбиті чотири людини, мабуть, прихильників президента Мурсі. Американська влада повідомила про евакуацію з Єгипту частини дипломатичного персоналу та сімей дипломатів. 

В середу ввечері канцелярія президента випустила офіційну заяву, в якій Мохаммед Мурсі назвав те, що відбувається в Єгипті військовим переворотом. Повстання проти президента Мурсі почалося 30 червня - в річницю його інавгурації. Мільйони людей протестували проти побудови президентом авторитарної системи управління і нездатності уряду поліпшити стан економіки.

Теги: Єгипет